W imieniu Prezydenta Inowrocławia, Philips Lighting Poland oraz firmy LBL s.c. pragniemy zaprosić Państwa do udziału w konferencji podczas targów oświetlenia i dekoracji świątecznych Workshop „Miasto – Światło – Święta”, które odbędą się w dniach 23 – 26 września 2010 w Inowrocławiu.

II Workshop „Miasto – Światło – Święta” będzie miejscem prezentacji najnowszej oferty dekoracji i iluminacji świątecznych na sezon 2010/2011. Organizatorzy pragną zaprosić do udziału w Targach, znanych producentów iluminacji oraz dekoracji świątecznych. Władze miasta Inowrocławia udostępniają wystawcom tereny parku uzdrowiskowego Solanki. Prezentacjom będzie towarzyszyć konferencja 23 września 2010 (część zamknięta) na temat właściwych metod stosowania światła w przestrzeni publicznej oraz oświetlenia iluminacyjnego. Prelekcje prowadzone będą przez znakomitych polskich architektów oraz przedstawicieli firm, biorących udział w workshopie. Gośćmi targów i konferencji będą przedstawiciele miast i gmin oraz hotelarze i restauratorzy z terenu całej Polski.

Część otwarta dla zwiedzających – pokaz iluminacji świątecznych – odbędzie się w dniach 23-26 września na terenie Parku Solankowego w Inowrocławiu.

Workshop „Miasto – Światło – Święta” to, w założeniu, coroczne wydarzenie obejmujące targi oświetlenia świąteczno – dekoracyjnego. Adresatami Workshopu są producenci i dystrybutorzy dekoracji świetlnych, przedstawiciele miast i gmin odpowiedzialny za wykorzystanie oświetlenia do dekoracji, hotelarze oraz architekci i projektanci z całej Polski. Dekoracje świąteczne prezentowane są w naturalnej scenerii ulic i parków.

„Miasto – Światło – Święta” to pierwsze tego typu targi oświetlenia świąteczno – dekoracyjnego w Polsce, gdzie dekoracje nie są prezentowane w halach, ale w otwartej przestrzeni, czyli w miejscu gdzie powinny być docelowo wykorzystane.

Fot. ktphotography