Niewielkie, ale wygodne domki w górach to popularna forma spędzania wolnego czasu podczas wypadu w Karkonosze. Domki z ogrzewaniem i licznymi udogodnieniami oferują większą przestrzeń i prywatność niż hotele. Zastanawiasz się nad wyborem miejscówki w górach? Sprawdź, ile kosztuje wynajem domku w Karkonoszach.

Wygodny domek w Karkonoszach – domek na wyłączność

Mały domek w Karkonoszach to popularny wybór wśród rodzin z dziećmi wybierającymi się w góry. Domki są znacznie chętniej wynajmowane niż mieszkania czy apartamenty w hotelach. Będą dużo wygodniejsze dla rodziny czy grupy osób, na przykład sześciu.

Ceny zwykle dotyczą wynajęcia całego domku na wyłączność grupy znajomych albo rodziny. Jeśli wybieramy się w Karkonosze późną jesienią lub zimą, wybierając domki w Karpaczu, polecamy zwrócić uwagę, czy mają kominek lub inny rodzaj ogrzewania. Zwykle są to domki całoroczne, wyposażone m.in. w łazienkę, ogrzewanie oraz kuchnię z jadalnią. Do domków często przynależy też miejsce parkingowe, co ma duże znaczenie dla podróżujących samochodem.

Ile kosztuje nocleg w domku w Karkonoszach?

Cena za nocleg w domku w Karkonoszach zależy od standardu obiektu oraz jego położenia i odległości od tras spacerowych i szlaków czy innych atrakcji turystycznych. Najchętniej wynajmowane są domki blisko wejścia do Karkonoskiego Parku Narodowego.

Wynajem całego domku jest oczywiście droższy – to zwykle co najmniej 250 zł za dobę w domku o niskim standardzie. Średnia cena noclegu w domku w Karkonoszach to około 450-500 złotych za dobę. Ceny ustalają właściciele obiektów, zwykle stawki zależą też od terminu pobytu – obowiązują inne cenniki w sezonie wakacyjnym oraz cenniki weekendowe.

Domek w Karkonoszach na zlecenie

Wymarzony domek w Karkonoszach można też wybudować na zlecenie i go wynajmować chętnym albo korzystać z niego w trakcie wypadów w góry. To popularna inwestycja z dala od cywilizacji, z widokiem na Karkonosze.

fot. ivabalk / Pixabay